ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,0970
EURO
6,8177
IMKB
0.00
ALTIN
252,683
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara11/26 ºC
İstanbul16/22 ºC
İzmir14/27 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Ne çabuk geçti beş yıl
28.03.2014 23:19

Ne çabuk geçti beş yıl

Zaman çabuk geçiyor derler. İşte aynen öyle . zaman çok çabuk geçiyor. 2009 yerel seçimlerinde meydanlar kanıyordu. Herkes de seçim heyecanı vardı. Seçimler oldu bitti. Kazananlar koltuğuna oturdu. Beş yılda neler yapılır- yapacağız derken bir bakmışın beş yıl geçmiş. Yine geldi seçimler.

Aylardır millet ayakta. Kim gelecek, kim kazanacak  soruları cevap ararken millet kararını vermiş zaten. Her aday kendi imkanları çerçevesinde seçim kazanmak için gece gündüz çalıştılar. Gölbaşı’nın en uzak mahallesine defalarca gidip geldiler. Her birey ile karşılıklı konuştular. Kimileri yaptıklarını anlattı, kimileri de yapacaklarını. Bazıları da seçim kazanınca kimlerden hesap soracaklarını anlattılar.

Seçmen bir şey istedi ,adaylar birşeyler verdi. Kimi boş vaatler verdi, kimileri aş –iş sözü verdi. Adayların bazıları Gölbaşı için yapacağı projeleri anlatırken, bazıları da oğlunu -  kızını işe alacağım sözü veriyor. Olmadı erzak paketi, olmadı gül dağıtıyor. Oda olmadı  kırk yıl hatırı olan kahveyi de siyasete alet ediyor. Kimileri cemaatçilere sırtını dayıyor, kimileri de sağ gösterip sol çakıyor. Hani siyasi bir deyimi çok kullanırız. “At izi iti izine karışmış “ işte aynen öyle olmuş. Kimin kime çalıştığı belli değil.

Ankara’da başka Gölbaşı’nda başka telden çalan bir çok siyasi var. Seçmende doğal olarak  siyasilere uyum sağlıyor. Siyasi ideolojinin olmadığı bir seçim atmosferinden geçiyoruz. Kimin kimi desteklediğinin bir birine karıştığı bir dönem yaşıyoruz.  Tabanda yerel iktidarın yaptıkları ortaya dökülürken, yukarlarda siyaset  birbirine girmiş. Cemaatçiler ile hükümet birbirine girmişken, muhalefette arlarında ne yapacağını şaşırmış durumda. Cemaatten yana olup oy alma derdine düşende var. Hükümet cemaat çatışmasından aradan sıyrılma isteyende var.

 Cemaat yerel siyaseti de karıştırdı.  Hükümeti yıkmak için karşı parti kim olursa olsun destek veriyor. Gölbaşı’nda da cemaatçilere sırtını dayayan  belediye başkan adayı da var. Fakat şu unutuluyor. Bu memlekette bir tane cemaat yok. Onlarca cemaat var. Cemaatçilerin karşısında da onlarca ayrı ayrı cemaatler var. Karşı cemaatlerde saflarını belirlediler. Ne parti, ne başkan adayları, nede projeler. Kimin cemaati iyi. Kimin cemaati güçlü tartışması başladı.

Velhasıl…..Keskin ve gergin bir dönemden sonra 30 Mart seçimlerine  geldik. Vatandaş kararını vermiştir. Artık herkes önüne sandığın koyulmasını bekliyor. Bundan sonra yapacak bir şey kalmadı . Her şey seçmenin elindeki zarfa kaldı. Seçmen ne derse o olacak. Kim kazanırsa kazansın Gölbaşı için hayırlısı olsun. Herşey Gölbaşı için en iyisi olsun. Saygılar Bizden…

Bu yazı toplam 2160 defa okunmuştur
2009 DA YAKUP SEÇİLİR 2014 DE FATİH SEÇİLİR DİYE YAZMIŞTIM
HASAN BAKIR
DEĞERLİ GÖLBAŞILILAR, 2009 DA GÖLBAŞI İNTERNET SİTELERİNİN YORUMLARINDA ........ SEBEPLERİ İLE YAKUP ODABAŞI SEÇİLİR DİYE YAZMIŞTIM. ARADAN 5 YIL GEÇTİ VE YAKUP ODABAŞININ BAŞKANLIK YAPTIĞI DÖNEMDE MAALESEF... GÖLBAŞINDA TİCARET TURİZM SANAYİ EĞİTİM TARIM GELİŞTİRİLEMEDİ GÖLBAŞI 5 YIL DAHA KAYBETTİ VB NEDENLER İLE YAKUP ODABAŞI KAYBEDER FARİH DURUAY KAZANIR DİYE YORUMLAR YAZMIŞTIM... ÖNEMLİ OLAN GÖLBAŞININ KAZANMASIDIR... ÖNEMLİ OLAN BAŞKAN OLDUKTAN SONRA; SEÇİMİ BEN KAZANDIM DİYEREK, SEÇİMİ KAZANDIRANLARI HİÇ SAYARAK HAVALARA GİRMEMEK. HALKIMIZ YANLIŞ YAPANA HADDİNİ BİLDİRİR. İNŞALLAH 5 YIL SONRA GÖLBAŞI GELİŞMİŞ OLUR, GÖLBAŞI KAZANMIŞ OLUR FATİH DURUAY ÇOK BAŞARILI İŞLERE İMZA ATMIŞ OLUR... SEVGİ VE SAYGI İLE
10 Nisan 2014 Perşembe 11:54
Yıllar Çabuk Geçiyor da Sizİn Geçişler?
Seyfi Aydın
Cafer Bey, sizin Yakup Odabaşı ile çalıştığınızı sanıyordum. Bir ara yanılmıyorsam basın danışmanlığı falan. Ne oldu da birden Yakup tan koptunuz. Bence yanlış yapıyor ve yine yanlış kayığa biniyorsunuz. Bu arada AKP' nin bu günkü yürüyüşü bittiğinini belgeleyen bir resim oldu. Yakup'la aranızdaki ilişkileri bilemiyorum ama bir kişi (Yakup) için tüm bir camiaya haksızlık yapıyorsunuz diye düşünüyorum. Şuan kayığına bindiğin kişilerin başkan adayını çıkar geride kalanları siz benden daha iyi tanıyorsunuz ki, bir önceki dönem onlarla çok yakın temaslarınızın olduğunu hatırlıyorum. Ama tabi son karar size ait. Gerçi bu haberle MHP' nin kazanmasına vesile olacağınız için çok teşekkürler.
29 Mart 2014 Cumartesi 22:45
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ