ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,0970
EURO
6,8177
IMKB
0.00
ALTIN
252,683
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara11/26 ºC
İstanbul16/22 ºC
İzmir14/27 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Odabaşı saltanatının hüzünlü çöküşünü seyrediyorum
21.03.2014 22:42

Odabaşı saltanatının hüzünlü çöküşünü seyrediyorum

2009 Yerel seçimler öncesinde hiç asamesi okunmayan ve adı sanı bilinmeyen ve hatta yan komşusunun dahi tanımadığı Yakup Odabaşı Belediye başkan adayı olduktan sonra  zirveye doğru tırmanışa geçti. Son 40 günde adı tüm Gölbaşı’nda duyuldu. Sonrasında   etrafında yüzlerce gönüllü insan topluluğu oluştu. Çarşıda pazarda ,yolda ,evde, köyde aklınıza neresi gelirse orada mutlaka gönüllü çalışanlar vardı. Kimin için? MHP için. Kimin için? Başkan Adayı Odabaşı için.

Sağcısı, solcusu, cemaatçisi, tarikatçısı, hocası  hacısı,ocakcısı sizin anlayacağınız herkes ama herkes 2009 yerel seçimlerini kazanmak için MHP ve Odabaşı’nın etrafında adeta seferber olmuştu. İnsanlar gece evlerine gitmiyor, nerde duyduğu ,gördüğü bir şey varsa hemen bizlere ulaştırıyordu. Gecenin bir yarısında vatandaşın heyecanla MHP bayrağı istemesini hiç unutamıyorum.  O vatandaşın heyecanına dayanamadım, gecenin bir yarısında evimdeki bayrağı söktüm ona verdim.

İşte bu millet Yakup Odabaşı’nı sırtında taşıdı ve başkanlık makamına yani imparator yaptı. 40 gün önce adı sanı olmayan yan komşusunun tanımadığı adamı yine bu millet belediye başkanı yapmıştı. Herkes mutlu ve huzurlu bir beş yıl beklerken , Odabaşı’nın belediye başkanı değil, diktatör olacağı sinyallerini vermişti. Parti Rozetimi sökeceğim demişti. Evet rozetini söktü. Ak Parti ve CHP’yi  tanımadığı gibi  ne MHP yi tanıdı nede kendisini oraya getiren bu milleti. Ben tek başıma seçim kazandım dedi. Ne MHP’si ne ilçesi , Yakup Odabaşı ismi seçimi kazandı dedi. Aslında Odabaşı’nın bittiği gün onu söylediği gündü.

Bu söylemden sonra bütün herkese sırtını çevirdi. Varsa yoksa eş dost akraba işini yapmak. Kendisini  ulaşılamaz bir başkan yaptı. O heyecanlı vatandaşımızdan ithal müdürlerinde desteği ile koptu. Meclis üyelerini adam yerine koymadı. Bütün kararları kimseye sormadan hazırlayıp , meclis üyelerini önüne koydu. Bazıları utanma belası onaylarken ,bazıları istifa etti gitti. Diğer bazılarıda iyi görünmek için onayladı. Diğer bazılarını da  oğlunu,kızını işe alarak susturdu.  Koltuğa hiç gitmeyecek gibi yapışan Odabaşı, herkesi küstüren ve onu koltuğa oturtan en yakın dostlarını dahi gözü görmez olmuştu. Artık o kadar rahatlamıştı-ki Gölbaşı’nın kralı Odabaşı olmuştu! Öyle-ki ,Geceni 03 lerine kadar  gezip öğleden sonra işle gelen  bir belediye başkanı oldu.

Yandaşlarına yüksek maaş verirken garibana asgari ücreti zor verecek kadar gaddar olmuştu. Hatta gaddarlığı kışın ortasında işçi çıkarmaya kadar gitmişti. Diğer taraftan Yeğenlerinin üçünüde belediye başkan yardımcısı yaptı. Kendisine gelince Ayda bir veya iki sefer yurt içi yurt dışı gezilerine adeta abone oldu. Allah var.  Meclis üyelerini  hiç unutmadı. Hep çanta gibi yanında götürdü. Milletin parasıyla yurt dışı gezilerinde neler yaptıklarını artık  sormayın gitsin.

 Bu saltanata kendisini iyice kaptıran Odabaşı çevresini göremez olmuştu. Çevresinden kopanları onların neyi var? Bunun bir şeyi yok! Gibi sözlerle herkesi ötekileştirdi. Son iki yılında ithal müdürleri ve yeğen başkan yardımcıları ile baş başa kalmıştı. Son iki yılda da ötekileştirmeye devam etti. Artık  ötekileştirme taa  Tulumtaşcılığa kadar ulaştı. Tulumtaş cumhuriyetinden olmayanın gözünün yaşına bakmadı.

 Ve… sonunda yalnızları oynamaya başladı. Yanında 2009 daki  gönüllüler kalmadı. Parti tabanı kalmadı. Meclis üyelerinin hiçbir gönüllü kalmadı. Muhtarlar, STK  temsilcileri ,Ocak ,teşkilat derken en yakın dostları kalmadı. Hepsinden en önemlisi yanında bir tane gazeteci kalmadı. Yüzde bir okunmuyor dediği gazetecileri mumla arar oldu. Bizler bunu  gördük ki! MHP Genel Başkanı devlet Bahçeli’nin Gölbaşı ziyaretinde Odabaşı’nı yüzde bir seveni kalmamış. Hemde adam toplamak için otobüsler gönderip , belediye şirket personelini ve taze meclis üye adaylarına baskı yaptığı halde 77 bin seçmenin sadece % 1 ni toplayabildi. Demek-ki seveni % 1 e kadar inmiş. Haaa bazıları 5-6 bin, bazıları 2-3 bin kişi katıldığını iddia ediyor. Tabi bende meclis üyesi adayı olsam. veya partili olsam. Yada oğlum ,kızım belediyede çalışıyor olsa belki bende gözle bakardım.

Üzülerek söylüyorum ,katılan sadece 700-800 kişi. Hadi sen de bin kişi. Hadi diyelim 2 bin kişi. Yani koskoca genel başkan 2 bin kişiye konuşturuluyorsa! Bu Odabaşı’nın bitişi dir. Odabaşı saltanatının tükenişidir.  Saygılar Bizden….

 

Bu yazı toplam 1887 defa okunmuştur
HANEDANIN ÇÖKÜŞÜ...!!!
YİĞİT
Teşekkür ederim gazeteci kardeşim, bizim yazmak istediklerimizi sen yazmışsın, bizim söylemek istediklerimizi sen söyledin, dile getirdin biz, bizler M H P sinin temel taşlarıyız bizi hiçe sayan hatta ilçeyi bile hiçe sayan saltanat sahibi sanan YAKUP ODABAŞININ hüzünlü çöküşünü görüyoruz bizlere güvenmeyen bizleri hiçe sayan yakubun SON ÇIRPINIŞLARI GÖLBAŞINDA YAŞAYAN BİZ ÜLKÜCÜLER YAKUBUN İNŞALLAH SEÇİMİ KAYBETMESİ İÇİN SON GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ… İŞE GELMEDEN MAAŞ ALAN AKRABALARININ YÜZÜNÜDE GÖRMEK İSTERİM SEÇİMİ İNŞALLAH KAYBETTİKLERİNDE O YANDAŞLARIN SURATLARINI…! GÖRMEK İSTERİM… ALLAH YAKUP ODABAŞINDAN GÖLBAŞILILARI KORUSUN… UYANIN GÖLBAŞILILAR 50 NİN ÜZERİNDE AKRABASINI ÇALIŞTIRAN VE ÇALIŞMADAN MAAŞ ALANLARAMI OY VERECEKSİNİZ VERİRSENİZ HESABI BÜYÜK OLUR İYİ DÜŞÜN GÖLBAŞI…!!!
21 Mart 2014 Cuma 23:58
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ