ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3504
EURO
6,0849
IMKB
0.00
ALTIN
219,987
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara2/6 ºC
İstanbul5/11 ºC
İzmir6/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Gölbaşı Spor Kulübünde Neler Oldu
17.03.2014 10:51

Gölbaşı Spor Kulübünde Neler Oldu

BAL’de  sezon başında şampiyonluğa oynayan Gölbaşı spor , Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nın  maddi desteği kesmesi nedeniyle takım ligden düşmemek için son çırpınışlarını yaşıyor.

 

888.png

Afiş ilanlara Milyonlarca para harcayan Odabaşı

Gölbaşı belediye spor Odabaşı döneminde parasızlık yüzünden büyük  kulüp kapanma noktasına geldi. Zor şartlar altında BAL ‘ne çıkan Gölbaşı spor sezon başında iyi bir başlangıç yaptı. Parasızlığa rağmen kulüp yöneticilerin  baskısı ile Odabaşı’nda para koparan kulüp ayakta durmaya çalıştı.

Odabaşı bir ara ithal müdürlerin de baskısıyla kulübü kapatmaya gidiyordu-ki Başkan yardımcısı Murat Bölük devreye girerek  kulübün kapanmasını engelledi. Ondan sonrada Murat Bölük ve yönetim  kurulu üyelerinin çabaları ile kulübü ayakta tutmaya çalışıldı. Sezon boyu kulüp para sıkıntısından iyi futbol  sergileyemedi.

Utanması gereken belediye başkanı Yakup Odabaşı’dır.

Afiş v e ilanlara milyonlarca lira para harcayan Odabaşı, kulübe gelince dürüst kesilmesi takımı yoldan çıkardı. Sezon başında gelen futbolcuların çoğu para alamadığı için takımdan ayrıldılar. Takım teknik heyeti ne yapacağını şaşırırken, tüm imkansızlıklara rağmen iyi maçlar çıkardılar. Takım başarılı oldukça Odabaşı para musluğunu iyice kesti. Buna rağmen takım başarılı olunca da başarının sahibiymiş gibi, pişkin pişkin resim çektirmekten geri kalmadı.

Daha dün kulübün yarardan çok zararı var diyen ithal müdürlerinin  sözüyle kulübü kapanma noktasına getiren Odabaşı , takım başarılı olunca ön safta yer alarak kendi başarısıymış gibi resim çektirmesi spor camiasını şaşkına çeviriyor.  Gölbaşı spor BAL’de mücadele ederken iyi imkanlar sağlansaydı şampiyon olmaması için hiçbir engel yoktu.

Gölbaşı Spor  kulübün kısaca hikayesine gelince….

Kulübü birileri babasını çiftliği gibi kullanıyor

Gölbaşı spor kulübü Odabaşı döneminde defalarca yönetim değişti. Bir çoğu Odabaşı’nın  yandaş tutumundan kaynaklanan nedenlerden dolayı yönetimi bırakmak zorunda kaldı. Kulübün ilk yönetiminde kavgalar başladı. Kavgalardan sonrası ortak isim olarak Ali Atsız geldi. Atsız’ın seçilmesi ile Başkan Odabaşı  kulübe cephe aldı. Yardımların tamamını kesti.  İlk kulüp başkanı Ali Atsız döneminde kulübe 5 bin lira vermek için kırk dereden su getirtti.  Atsız parasızlığa rağmen başarılı sonuçlar aldı.  Başkan Odabaşı  Para musluklarını iyice sıktı. Sonuçta yönetim parasızlıktan bırakmak zorunda kaldı.

Atak ,Odabaşı’na tehlike olmuştu

 Daha sonra Odabaşı Mehmet Atak’a  Kulüp Başkanı olması için saatlerce yalvardı . Sonuçta Atak kulüp başkanı  oldu. İlk zamanlar iyi gitti. Atak birkaç branşla kulübü daha ileriye götürdü. Cebinden para harcadı. Gölbaşı spor Ankara’nın gündemine oturdu. Ve Odabaşı bundan rahatsız  oldu. Atak Odabaşı için büyük tehlike olmuştu. Hemen harekete geçti ve Atak’ı devirme planlarını yaptı.  Önce para musluğunu kesti sonrada ne yaptı etti, Atak’ı kulüpten uzaklaştırdı.

Fahrettin Aydınlı Geldi

Artık Gölbaşı spor kulübü  YOLDAN GEÇEN HANI OLMUŞTU. Atak’ın büyük kavga ve gürültüsünden sonra , oda ayrılmak zorunda kaldı.Atak 35 bin TL alacaklı olduğu kulübü Fahrettin Aydınlı’ya  devretti.  Fahrettin Aydınlı dönemi başladı. O da ilk zamanlar balayı dönemini yaşadı. Sonrasında kavgalar gürültüler başladı. Parasızlık tavan yaptı. Futbolcular parasını alamaz oldu. Fahrettin Aydınlı da aynı Atak gibi utanma belası futbolcuların parasını cebinden ödemeye başladı. Cebinden 45 bin lira ödeyen aydınlı sonunda  isyanlarım çekti.  (ATak ve Aydınlı şu an kulüpten alacakları var. İstediği zaman kulüpten icara ile paralarını alırlar. )Derken olağan kongre geldi.

Odabaşı kulübe  ATAMA yaptı

Fahrettin Aydınlı yeni bir yönetim kurarak yeniden aday olacağı beklenirken Başkan Odabaşı planlarını çoktan hazırlamıştı. Herkes seçim beklerken diktatör Odabaşı Ersin Pehlivan’ı kulübün başına getirdi. Kimse gık demeden Ersin Pehlivan kulübün başına oturdu.

Yeni başkan Pehlivan ilk zamanlar oda iyi bir balayı dönemi geçirdi. Sonrasında Gölbaşı’ndan olmayan ithal adamlarla kulübü doldurdu. Kulüpten Gölbaşılı olanlar soyutlandı. Dışarıdan ne olduğu bilinmeyenlerle doldurdu. Kimseden tepki gelmeyince , zaten Odabaşı’nın derdi de Gölbaşılı çalışmasın olduğu için onunda işine geldi.

Sonra Kulüp biraz şans biraz da takımın teknik heyetin üstün gayretleri ile BAL ‘ne çıkmayı başardı. Zafere önce balıklama atlayan Başkan Odabaşı oldu.  Zafer kazanmış komutan gibi ön saflarda  gazetecilere poz veren Odabaşı oldu.

 İşler İyiye gidecek derken…

BAL’ne çıktık . işler  iyi gidecek derken Odabaşı yine para musluklarını kesti. Sezon başında alınan futbolcular paralarını alamaz oldular. Kulüp yöneticiler futbolculara paradan çok ŞU MAÇTAN SONRA BU MAÇTAN SONRA diyerek vaatlerle sundular. Futbolcularda bir yere kadar dedi. Bazı maçlarda özellikle oynamadılar.  Benim bildiğim üç maçta parasızlık yüzünden oynamadılar. Ve yenildiler.

Daha sonrada futbolcular dağıldı. Gidenlerin yerine birileri geldi. Zor şartlar altında kulüp yönetimi takımı ayakta tutmayı başardı ve bu güne kadar getirdiler. İş te bugün takım düşmemek için mücadele  ediyor. Başka takımlar BAL ‘de mücadele etmek için milyonlarca lira ödeyerek takım satın alırken, bizim Odabaşı afişlere yakışıklı resimlerine harcadığı paraların yarısını takıma harcasa inanın takım şu anda rakipsiz şampiyon olurdu. Ne diyelim bu rezalet Odabaşı’nın eseridir. Utanacak tek kişi var O da  Gölbaşı Belediyesi eski başkanı Yakup Odabaşı’dır. Saygılar Bizden…

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 1963 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ