ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3504
EURO
6,0849
IMKB
0.00
ALTIN
219,987
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara2/6 ºC
İstanbul5/11 ºC
İzmir6/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Gölbaşı’nda Projeler Yarışır Hale Geldi
15.03.2014 13:00

Gölbaşı’nda Projeler Yarışır Hale Geldi

2014 Yerel seçimler için önce başkan adayların açıklamasını bekledik. Onlar açıklandı. Meclis üyelerin isimleri merakla bekledik. Kimileri memnun kaldı. Kimileri ağır eleştirilerde bulundu. Parti içi yoğun tartışmalar olsa da ortalık sakinleşti.

Partiler kendi kadrolarını belirledikten sonra seçmen adaylar  GÖLBAŞI’NA NE VERECEK? NE YAPACAKLAR ? beklentisi başladı. Her parti kendine göre vaatler verdi. Derken iş artık anlatımdan çok görselliğe dayandı.  Adaylar kendi hayalindeki Gölbaşı için projeler açıkladı. Ucu açık uzun vadeli hayallerin yanı sıra elle tutulur ve dayanağı olan projelerde gündeme geldi.  Adaylar projelerini kitapcık ve CD’lerle seçmene ulaştırma gayretine girdi.

Genelde Gölbaşı’nı uçuracak projelerin finansmanı nasıl karşılanacağı beklentisi olsa da seçmen açıklanan projelerin içinin doluluğundan ziyade  inandırıcılığına bakıyor. Adaylar ne anlatırken inandırıcı olmalı. Açıklanan projeler hiçbir zaman Gölbaşı Belediyesinin bütçesi ile yapılacak işler değil.  Kaynak üretilerek veya bulunarak yapılacak projeler.  Projelere genel itibari ile bakacak olursak aslında  sevindirici ve umut verici birer çalışma olarak gözüküyor.

 Hazırlanan projelerin 4-5   tanesi dahi gerçekleştiğini düşünmek bile Gölbaşı için dev yatırım olacaktır. İlçenin çehresini değiştirecek yatırımlar olacak. Fakat şu da var.Projeler veya seçmen lisanı ile vaatler , yapılır-mı? Yapılmaz-mı? Endişesi her zaman seçmenin aklında  soru olarak kalacak. Bu soruları gidermek adayların yapacaklarını anlaşılır bir şekilde seçmene yansıtması ve inandırması gerekecek.

 

30 Mart seçimlerini kazanmak  her parti için zor olacak. Hiçbir adayın işi kolay değil. 120 bin nüfusa en iyi şekilde kendini anlatan parti 77 bin seçmenden en çoğunun oyunu alarak zafere ulaşabilecek. Burada partilerin her kademesine büyük işler düşüyor. Daha doğrusu adayların omzunda çok büyük yük biniyor. Bu yükün altından kalkabilmek için meclis üyesi adayları başkan adayından daha çok çalışarak bu yükü az da olsa hafifletmesi gerekiyor.

 

30 Mart seçimlerinin son haftasında bütün partililer gece gündüz çalışarak seçmenleri ikna ederek sandıkta kendi partilerine oy verdirmeye çalışacaklar. Bu seçimin en güzel tarafı ,kavga ve gürültü olmadan, sessiz sedasız bir seçim yapılıyor. İnşallah 30 Mart’a kadar bu şekilde gider. Saygılar Bizden…

Bu yazı toplam 1413 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ