ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3320
EURO
6,0605
IMKB
0.00
ALTIN
213,196
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara3/11 ºC
İstanbul6/13 ºC
İzmir5/16 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Bazı kendini bilemeyen densizler için yazdım
03.03.2014 19:08

Bazı kendini bilemeyen densizler için yazdım

Şahsımla  ilgili bazı densizler ileri geri konuşuyor , yorumlar yazıyor. İşte o densizler için bu yazıyı kaleme alıyorum. Aslında inanın hiç umurunda değil. Her seçimde böyle kendini bilmez ukala insanlar çok iyi şeyler yaptığını zannedeler.

Ben 20 yıldır gazetecilik yaptım. Kendimi ve Milliyetçiliğimi anlatma ihtiyacı duymuyorum. Son dönemde yaşananları ve neden Odabaşı’nı cephe aldığımı anlama zayıflığı olanlara anlasın diye yazıyorum.

Bizim derdimiz Gölbaşı. Ne yaptıysam Gölbaşı için yaptım yapıyorum.1999- 2004 yılında yaptıklarımda doğruydu ,2009 yılında yaptıklarımda ve bugün yaptıklarımda doğrudur. Bazıları meclis üyesi olamadı onun için Odabaşı’nı eleştiriyor diyorlar. Onlar kendi cephesinde öyle söylerler, fakat 2009 yılında da aynı şeyi söyleyenler bu gün kadar ne kadar doğru olduğunu daha iyi görüyorum.Neyse...

Mesel şu –ki, evet  ben meclis üyeliği için başvurdum. Saadet Parti ,CHP’den ve hatta Ak Parti’den dahi meclis üyeliği sıralamasına girebilirdim. Ancak bizde söz ağızdan çıkar. MHP ile çalışacağımı dair önce söz verdim. Ben sözümde durdum. Durmayanlar utansın. Burayıda kısa geçelim...

Velhasıl ...2009 yılında MHP’nin yanında olan tek gazeteci bizdik. Biz ne yaparsak açıkca. Başkaları gibi MHP’de gözüküp başka partiye çalışanlardan hiçbir zaman olmadık.Yani arkadan satış yapan ,kapı kapı dolaşıp sıralama için pazarlık yapan ,kısacası hainlik yapanlardan hiçbir zaman olmadık. Biz ne yapıyorsak gayet anlaşılır şekilde açıkça yapıyoruz.

Neyse buraları da kısa geçeceğim. 2009 yılında MHP’nin yanın da yer aldım. Seçimleri kazanınca  belediyede 3 yıl görev aldım. Bu üç yılda ne bir ihale, ne bir arsa nede bir tane iş takipçiliği yaptım. Ayrıca benim odama gelip de çay içmeden ve  yasal ne varsa etki ve yetkim çerçevesinde  işini yapmadığım kimse olmamıştır.

Odabaşı’na hakaret edenler meclis üyesi adayı oldular.

Bu zaman zarfında Başkan Odabaşı’na en ufak bir leke getirecek bir davranışta bulunmadım. Hiçbir zaman saygısızlık etmedim. Odabaşı’nın arkasından ağız dolu hakaretler eden başta partililer olmak üzere , meclis üyeleri ve özellikle kendi akraba ve köylüleri  ile mücadele ettik.Bu nedenle bir çok kişi ile ters düştük. Şimdi o kişiler Odabaşı’nın eteğinden ayrılmıyorlar. Hatta hakaret edenler meclis üyesi sıralamasına girdiler. Odabaşı’nın yedi sülalesine  hakaret edenler ,Eşini , çocuğunu işe koyanlar veya iş aldıktan sonra benden samimi benden dürüst  oldular ve şimdi bana ahlak dersi veriyorlar. Birde Odabaşı için değil davamız için çalışıyor diyorlar ya beni mesh ediyorlar. Ne bitmez davaymış! Dava karşılıksız ve bir ideoloji için olur. Ha bunlar çıkar menfaat davası yapıyorlarsa o zaman bu davada ben yokum.

Gelelim meclis üyelik macerasına

Biz meclis üyeliğinin ne olduğunu çok iyi bilen bir gazeteciyim. Bana gelip MECLİS ÜYELİĞİNDE MAAŞ VERMİYORLAR diyen meclis üyeleri gördük. Biz çok şey gördük ve yaşadık. İşte bu nedenle dedik ki, böyle meclis üyeleri bizi yönetiyorsa ,biz bunlardan daha iyisini yaparız.

Bu çerçevede önce Gazeteci arkadaşlarla istişare ettik. Ailemle, çevremle , mahallemle derken geniş kapsamlı araştırma yaptık. Sağ olsun hepsi de olumlu karşılayarak BİZ YANINDAYIZ  dediler. Bu cesaret ile en son başkan Odabaşı’nın makamına çıktım. Aynen kısaca şöyle söyledim. BEN MECLİS ÜYELİĞİ DÜŞÜNÜYORUM. SİZDE UYGUN GÖRÜRSENİZ. BENİM İSMİME İTİRAZ EDİP YAZMIYACAKSANIZ ŞİMDİDEN SÖYLEYİN. BENİM MEYDANLARA İNDİKTEN SONRA GERİ DÖNÜŞÜM  BANA SIKINTI OLACAĞI GİBİ SİZEDE SIKINTI OLUR. Dedim

Odabaşı ne dedi. CAFER BEY SEN BENİM KARDEŞİMSİN. SENİN KİMLİĞİN PIRIL PIRIL. BEN SENİN İSMİNE NASIL İTİRAZ EDERİM. SANA İTİRA EDERSEM SENİN HAKKIN GEÇER. SENİN HAKINI YERİM. Dedi. Bu sözüne güvenerek  ilçe başkanı Mahmut Aksoy’a durumu anlattım. Oda sağ olsun BENSENİNLE ÇALIŞMAKTAN GURUR DUYARIM dedi.

Daha sonrasında Gazeteciler derneği başkanı  Adnan Tan bizzat ve özellikle Odabaşı’na açıkça bizim meclis üyesi olma yönünde destek verdiğini söyledi. Daha başkaları da benden habersiz Odabaşı’na bu yönde istekte bulunmuşlar. Kimine olur demiş,kimine o kolaydemiş, kimine de neden olmasın demiş.Yakın bir dostumuza da Cafer bey dosya verdi-mi? Diye sormuş.yani hiç olumsuz bir şey söylememiş.

Sonuç ; Hepinizin bildiği gibi hüsrana uğradık. Listeler oluşmaya başladığında benim ismimi itiraz edip yazmamış.Madem yazmayacaksın  niye edebiyat parçalıyorsun. Adam gibi desene sen benim kardeşimsin. Sıralama da sıkıntı var. Sen dur desen ,bizde eşek değiliz ya. Anlarız mesajı yine destek veririz. Ama sen gaz vereceksin, sonra söz vereceksin, sonra kıvırıp ben söz vermedim diyeceksin. Bana söylermisiniz  Söz daha başka nasıl verilecek.

Hadi yazmadın. Yazdığın isimlere bir bak. Bu camiada hiçbir katkısı olmayan. Siyasi bir etkisi olmayan isimler. Parti parti gezenleri ve Odabaşı’na ağzına geleni söyleyenleri yazmış.( Demek-ki bundan anlıyormuş!) Bu ne demek? Odabaşı karşısında esas duruşta duracak ve itiraz etmeyecek  isimleri yazmış. Onalr meclis üyeliğini öğrenene kadar 5 yıl geçer.Yani seçimi Yakup Odabaşı ismi kazanıyor. Ne parti nede 2009 yılında onu taşıyanlara ihtiyacı olmadığını anlatıyor.

Listeyi tek başına kendi yaptı

Odabaşı meclis üyesi listesini büyük kavgalardan sonra tek başına kendi yazdı. İlçe teşkilatının verdiği isimlerin hiç birini yazmadı. Benden daha yakın aile dostunun ismini hiç konuşmadan silmiş. İsterse yalan desin. ( Konuyu daha derinlemesine kamuoyu ile paylaşırım )

Sizin anlayacağınız Odabaşı diktatörlük peşinde. Fakat hayali gerçek olmayacak. Çünkü o şimdiden eski başkan sıfatını kazandı. 30 Mart’ta kullanım tarihi geçmiş olacağı için geri dönüşüm olarak çöp kutusuna atılacak. Gölbaşı siyasi tarihinde kara bir leke olarak anılacağı kesinleşti. İnşallah  Saygılar Bizden….

Bu yazı toplam 1663 defa okunmuştur
HANEDAN YAKUBUN ÇÖKÜŞÜ...!
YİĞİT
Teşekkür ederim gazeteci kardeşim, bizim yazmak istediklerimizi sen yazmışsın, bizim söylemek istediklerimizi sen söyledin, dile getirdin biz, bizler M H P sinin temel taşlarıyız bizi hiçe sayan hatta ilçeyi bile hiçe sayan saltanat sahibi sanan YAKUP ODABAŞININ hüzünlü çöküşünü görüyoruz bizlere güvenmeyen bizleri hiçe sayan yakubun SON ÇIRPINIŞLARI GÖLBAŞINDA YAŞAYAN BİZ ÜLKÜCÜLER YAKUBUN İNŞALLAH SEÇİMİ KAYBETMESİ İÇİN SON GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ… İŞE GELMEDEN MAAŞ ALAN AKRABALARININ YÜZÜNÜDE GÖRMEK İSTERİM SEÇİMİ İNŞALLAH KAYBETTİKLERİNDE O YANDAŞLARIN SURATLARINI…! GÖRMEK İSTERİM… ALLAH YAKUP ODABAŞINDAN GÖLBAŞILILARI KORUSUN… UYANIN GÖLBAŞILILAR 50 NİN ÜZERİNDE AKRABASINI ÇALIŞTIRAN VE ÇALIŞMADAN MAAŞ ALANLARAMI OY VERECEKSİNİZ VERİRSENİZ HESABI BÜYÜK OLUR İYİ DÜŞÜN GÖLBAŞI…!!!
21 Mart 2014 Cuma 23:59
ne adammışsın
Mustafa Fatih Kösoğlu
yahu cafer abi sen ne büyük adammışsın biz senin kıymetini bilmemişiz kusura bakmayasın.
05 Mart 2014 Çarşamba 11:45
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ